Świece

Rodzaje świec – ze względu na wosk

rodzaje świec

Różne rodzaje świec wykonuje się z innych materiałów, a każdy z nich ma swoje charakterystyczne cechy. Podstawowym materiałem do wyrobu świec jest wosk. Istnieje wiele jego rodzajów, które różnią się od siebie pod względem surowca, z których są wykonane oraz cech palenia. Oto najpopularniejsze rodzaje świec ze względu na zastosowany wosk:

Spis Treści:

Świece parafinowe z wosku parafinowego:

Najbardziej rozpowszechniony rodzaj świec. Wykonane z wosku parafinowego, który jest produktem ubocznym rafinacji ropy naftowej. Są one tanie i powszechnie stosowane, ale mają negatywny wpływ na środowisko. Jest to najczęściej stosowany wosk do produkcji świec. Jest łatwo dostępny i ma niski punkt topnienia, co oznacza, że ​​łatwo się pali. Świece parafinowe palą się szybciej niż świece sojowe. Jest to również stosunkowo łatwy wosk do barwienia i aromatyzowania.

świece

Świece sojowe z wosku sojowego:

Wykonane są z wosku sojowego, który jest woskiem naturalnym roślinnym pozyskiwanym z ziaren soi. Są one biodegradowalne i mają mniejszy wpływ na środowisko niż świeczki parafinowe i nie zawiera toksyn ani zanieczyszczeń. Świece z wosku sojowego są miękkie i delikatne w dotyku, a także palą się dłużej niż świeczki z wosku parafinowego. Świece z wosku sojowego Wosk sojowy może mieć różne zapachy, w zależności od dodatków. Świece sojowe palą się wolniej niż świeczki parafinowe.

świece sojowe

Świece rzepakowe z wosku rzepakowego:

Produkowane są z wosku rzepakowego, który jest również woskiem roślinnym pozyskiwanym z nasion rzepaku. Podobnie jak świeczki sojowe, są one biodegradowalne i mają mniejszy wpływ na środowisko niż świeczki parafinowe. Palą się one również wolniej niż świeczki parafinowe. Wosk rzepakowy jest często stosowany jako alternatywa dla wosku sojowego.

Świece z wosku pszczelego:

Wykonane są z naturalnego wosku pszczelego. Są one w pełni biodegradowalne i przyjazne dla środowiska. Mają delikatny, naturalny zapach miodu i wosku pszczół. Świece pszczele dobrze się palą. Wosk pszczeli jest stosunkowo drogi, ale jest to jeden z najbardziej ekologicznych przyjaznych dla środowiska wosków mający naturalny kolor.

świece z wosku pszczelego

Świece z wosku kokosowego:

Wosk kokosowy: Jest to wosk pozyskiwany z miąższu kokosowego. Wosk również jest naturalny, biodegradowalny i przyjazny dla środowiska. Świece wykonane z wosku kokosowego mają delikatny zapach kokosa i palą się podobnie jak inne roślinne świece.

Świece z wosku palmowego:

Świece z wosku palmowego to również naturalny produkt. Jednak mniej popularny niż inne woski roślinne. Wosk palmowy jest twardy i trwały, a także ma dobre właściwości wypalania. Świece z wosku palmowego są odporne na zmiany temperatury i nie topią się łatwo.

Świece z mieszanki różnych rodzajów wosków:

Wielu producentów świec stosuje swoje indywidualne mieszanki wosków do ich produkcji. Mogą to być zarówno mieszanki wosków naturalny takich jak wosk sojowo-kokosowy jak i mieszanka wosku mineralno-roślinnego. Blend czyli mieszanka wosków łączy zalety obu materiałów ale również minimalizuje ich poszczególne wady. W ten sposób dodając do parafiny wosk roślinny ogranicza się negatywy stosowania wosku parafinowego.

świece woskowe

Woski stosowane do produkcji świec mają różne właściwości. Dlatego wybierając świece oprócz wyglądu, zapachu, koloru zwróć uwagę na to z jakiego wosku zostały wyprodukowane.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *